Wizualizacja i siła magnetyzmu

wizualizacjaCzym jest wizualizacja? Dlaczego jest to tak potężne narzędzie, które przesądza o większości wydarzeń, mających miejsce w naszym życiu. Dlaczego właśnie teraz poruszamy kwestie wizualizacji? Dlaczego nie zostawimy sobie jej na później?

Otóż wizualizacja do tej pory działała w twoim życiu w pełni nieświadomie, nie zwracałeś na nią uwagi i było Ci całkowicie obojętne co mówisz i myślisz….

Od dziś będziesz przywiązywać ogromną uwagę do słów i myśli, które szturmują twój umysł. Otóż wizualizacja to w głównej mierze obrazy, jakie kreuje Twój umysł, a obrazy te zazwyczaj rodzą się ze słów, które wypowiadasz!

Skup się uważnie. Być może uczęszczasz jeszcze do szkoły bądź z łezką w oku wspominasz spędzone tam lata i przyjaciół. Przypomnij sobie sytuację kiedy to po prostu nie byłeś przygotowany do zajęć, miałeś jakąś pracę w domu lub wolałeś oddać się przyjemność niż poświęcić swój czas na naukę. Następnego dnia w szkole przed lekcją truchlałeś/aś ze strachu mówiąc „o na pewno mnie zapyta i dostanę jedynkę”. Przeanalizujmy te słowa. Twoja podświadomość zaakceptowała obraz, jaki wytworzyłeś wyobrażając sobie taką sytuację. Widzisz i z pewnością dostałeś tego pamiętnego dnia jedynkę. Doświadczony tym zdarzeniem, wysłuchanymi głosami krytyki ze strony kolegów i rodziców przygotowałeś się na następną lekcje. Cóż teraz powiedziałeś sobie „no tak teraz umiem śpiewająco, ale cóż z tego jak tym razem mnie na pewno nie zapyta, tak to jest jak człowiek jest pechowy!!!” Siedząc w napięciu w szkolnej ławce zagłębiony w tych myślach, nerwowo przebierałeś palcami i…

Tym razem nie zostałeś poproszony do odpowiedzi.

Myślisz sobie przypadek, zbieg okoliczności. Pomyśl jednak, jak często wypowiadane słowa i wizualizowane w twych myślach obrazy pokrywają się z rzeczywistością. Uwierz mi – przypadki i zbiegi okoliczności nie istnieją! Jeśli jesteś święcie przekonany, że tak jest twoim życiem kieruje przypadek.

Dawniej kiedy nie było mi dane znać tej wspaniałej filozofii życia, ciągle przyciągałem do siebie niepożądane sytuacje, o których jednak myślałem. Tak, kiedy miałem bałagan w domu – powtarzałem sobie, „o nie zaraz przyjdzie do mnie ktoś ze znajomych i wszystko zobaczy!”. Wiesz co i tak faktycznie było. Za każdym razem kiedy miałem bałagan w domu przychodził ktoś ze znajomych i mówił „zawsze kiedy do Ciebie przychodzę ty masz ogromny bałagan, czy ty nigdy nie sprzątasz”

Fakty są faktami bez względu co teraz myślisz, wiem że chcesz zmian w swoim życiu. Skupmy się na tym co chcesz osiągnąć i jak będziesz nad tym pracować.

1. Twoim nadrzędnym celem będzie zmiana nastawienia. Nie możesz zmienić nic w swoim życiu jeśli ciągle będziesz powtarzać „zaraz dostanę jedynkę”, „jestem idiotą”, „nic nigdy mi nie wychodzi” itp. Wiem co teraz myślisz – jak by to było takie łatwe to dawno bym tak robił. Bez względu na to czy wierzysz w to co dotychczas przeczytałeś, wykonuj przez tydzień takie ćwiczenie. Najpierw wypisz na kartce kilka stwierdzeń, na początek mogą być trzy abyś mógł je łatwiej zapamiętać. Najważniejsze aby te stwierdzenia budziły w tobie entuzjazm oraz wywoływały przypływ pozytywnych myśli. Mogą to być np.: „Dziś spotka mnie coś fantastycznego”, „Świat spiskuje na moją korzyść”, „Dziś wpadnę na pomysł jak zarobić 10 000zł”, „Jestem najkreatywniejszym mózgiem w tym kraju!”, „Jestem duchem spokoju i miłości”. Stwierdzenia, które będziesz wypowiadał są w głównej mierze uzależnione od tego co chcesz zmienić w swoim życiu. Jeśli chcesz poprawić stosunki z dziećmi powtarzaj sobie „Jestem najlepszym ojcem/matką pod słońcem”, jeśli chcesz poznać nową osobę powtarzaj sobie: „Dziś spotkam kogoś fantastycznego”. Drugą ważną rzeczą przy stosowaniu metody stwierdzeń jest to, że nie każdy może pobudzać swój umysł w ten sam sposób. Dlatego tak ważną istotę odgrywają pytania. Mamy setki ważnych spotkań, audiencji ważnych rozmów i natłoku zajęc. Jednak czy spośród tak napiętego planu zajęć potrafimy dostrzec tę najważniejszą? Najważniejszą rozmową dnia jest rozmowa z samym sobą.

Dlatego jeśli mówisz „Dziś przytrafi mi się coś fantastycznego”, zadaj sobie pytanie „Co fantastycznego mogło by sprawić, że poczuję się lepiej”, „Co fantastycznego sprawiło by że mógłbym się wzbogacić”. Ludzie szukają wielkich zmian, olbrzymich kroków, ale tak naprawdę to nie wielkie zmiany budują w nas sukces tylko te małe. Pamiętaj – nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Możesz zadawać sobie inne pytania, jeżeli dziś oczekujesz, że spotkasz kogoś fantastycznego, zadaj sobie takie pytanie: „Jakiego charakteru będzie to osoba”, „O czym będę mógł z nią porozmawiać”. Opowiem Ci jedną z moich osobistych historii. Kiedy zaznajamiałem się z tą filozofią, równocześnie zaczynałem swoją przygodę z Radiem. Codziennie powtarzałem – „dzisiejszy dzień zbliżmy mnie do kariery radiowca”, pewnego dnia postawiłem pytanie: „Jak mógłbym zbliżyć się do Radiowego światka” – odpowiedź jaką wygenerował mój umysł byłą taka: „Muszę spotkać kogoś kto pomoże zdobyć mi doświadczenie i zarekomenduje moją osobę”. Więc od tego dnia zacząłem powtarzać sobie: „Dziś spotkam kogoś kto pomoże osiągnąć mi sukces w Karierze Radiowca”. Wypowiadane stwierdzenie połączyłem z wizualizacja, o której dowiesz się w punkcie 2. Akurat tego samego dnia wracałem pociągiem do domu. Usiadłem w przedziale – jednak dla palących. Po, krótkiej chwili zmieniłem przedział i usiadłem obok mężczyzny z laptopem w modnej fryzurze. On co chwile odbierał telefony i z kimś rozmawiał. Jednak powiedział coś co spowodowało gwałtowny wzrost ciśnienia w mojej krwi i pobudziło mnie znacząco” „W poniedziałek wracam do was do Radia Pani Kasiu”. Gdy tylko się rozłączył, zapytałem: „Czy pracuje Pan może w Radiu”. Cóż ten człowiek był dyrektorem jednej z lokalnych rozgłośni radiowych…. Dzięki silnej wierze w to co chce osiągnąć i wytrwałym oczekiwaniu moje marzenie nabrało materialnego bytu. Zorientowałem się, że mój umysł faktycznie przyciąga to o czym myślę przez większość czasu. Dlatego myśl pozytywnie, twoje obie półkule magnetyzują się twoimi przeważającymi myślami i przyciągają do twojej osoby, nie koniecznie to co chcesz, ale właśnie to co kreujesz w świecie swojej wyobraźni poprzez wypowiadane słowa i górujące myśli.

Pamiętaj ćwicz swój umysł w ten sposób by każdą chwilę, każdy dzień postrzegał jako ten, który zbliży Cię do wyznaczonego celu. Musisz programować swoją podświadomość tak, by pomimo, tego iż nie wydarzyło się nic, mógł dostrzec iż była to przestrzeń w czasie, która zbliżyła Cię do obranego szczytu – mentalnie i psychicznie. Wyrób w sobie ten odruch a gwarantuje Ci – wszystko o co prosisz, będzie Ci dane, jednak nie wiesz gdzie i kiedy. Trwaj w wizerunku jaki tworzą twoje myśli. Wytrwałość jest kluczem do drzwi z tabliczką „SUKCES”.

Zmiana jest w Tobie!!! Zacznij od dziś!!! Najlepszy czas na działanie jest właśnie teraz!!!

Pomyśl jak cudnie będzie, zasypiając i budząc się z optymistycznym obrazem w myślach!!!

2. Teraz, kiedy poznałeś sens jaki tkwi w budowaniu przekonania o samym sobie, przejdziemy do wizualizacji.

Napisałeś na kartce sentencje, które mają zmienić Twoje życie oraz zadałeś sobie do nich pytania jak w przykładzie powyżej (pkt. 1). Według prawa magnetyzmu – to o czym myślimy przez większość czasu to przyciągamy. Stworzymy w swojej wyobraźni obraz, który będziemy musieli utrzymać przynajmniej 5minut. Obraz ten będzie ściśle powiązany z sentencjami jakie sobie powtarzasz oraz odpowiedziami na pytania do nich zadane. Dzięki szczegółowym i precyzyjnym pytaniom jesteśmy w stanie opisać każdy detal naszego celu. Tak więc do dzieła!

Załóżmy, iż w związku z opracowanymi sentencjami i zadanymi do nich pytaniami obrałeś sobie taki cel: CHCĘ ZAROBIĆ 100 000zł W SHOWBIZNESIE W CIĄGU ROKU ZDOBYWAJĄC PRESTIŻ GWIAZDY.

Wykorzystując moc umysłu budujesz w nim następujący obraz (leżąc lub siedząc z zamkniętymi oczami): stoisz na scenie, słyszysz oklaski tłumu, podskakujesz z gitarą w rękach, publiczność śpiewa piosenki razem z tobą. Nagle na scenę wchodzi pięknie ubrana kobieta, niesie w rękach złotą statuetką i wręcz Ci ją gratulując wyników jakie osiągnąłeś w tworzeniu muzyki. Dziękujesz fanom, przyjaciołom rodzinie i najbliższym. Wezbrany emocjami tłum prosi o bis! Gracie jeszcze raz najpopularniejszy przebój. Gdy schodzisz ze sceny obstępują Cię tłumy fani, dziennikarze. Udzielasz konferencji, obstawiony setkami mikrofonów – z uśmiechem na twarzy opowiadasz o swojej karierze…

Stwórz swój własny scenariusz, który będziesz wizualizował. Pamiętaj utrzymaj ten obraz najlepiej przez 5 minut. Wizualizacji najlepiej jest dokonywać rano, tuż po przebudzeniu. Jeśli masz swój ulubiony utwór muzyczny, który może być pomocny. Dokonuj wizualizacji słuchając go. Ważne jest by nie przywoływać wspomnień i minionych wydarzeń. Musisz wytworzyć nowy obraz, coś co wzbudzi silne emocje. Poranna wizualizacja, oprócz wymienianego już przeznaczenia poprawia nastrój i napawa optymizmem. Kiedy zaczynałem wykonywać to ćwiczenie, odczułem niebywałą zmianę wewnętrzną – wiare w swoje możliwości, przypływ entuzjazmu i pozytywny przebieg każdego dnia, rozpoczętego od wizualizacji.