Asymetryczne cięcia

asymetrZanim zdecydujesz się na grzywkę, sprawdź, jakie jej wcielenie będzie dla ciebie odpowiednie. Na co powinnaś zwrócić uwagę? Kształt twarzy, jej profil, wysokość czoła oraz kierunek wzrostu i struktura włosów. Sporo tego, ale dobrze dobrana grzywka podkreśli charakter każdej fryzury i sprawi, że poczujesz się piękna.

Grzywka na bok – inaczej nazywana grzywką asymetryczną – zaczyna się od przedziałka po jednej stronie głowy, a zakrywa drugą (czytaj: przeciwną) stronę czoła. Jest to oczywiście bardzo ogólny opis, ponieważ istnieje wiele rodzajów grzywki asymetrycznej, dzięki czemu mogą ją nosić osoby o różnym typie urody.

Fryzjerzy szczególnie polecają grzywki na bok osobom o okrągłej lub kwadratowej twarzy. Asymetryczna grzywka bowiem optycznie wydłuża twarz, nadając jej kształt owalu (a więc idealnego kształtu). Wprawdzie osoby o kwadratowym lub okrągłym kształcie twarzy mogą również nosić grzywki proste, jednak grzywki na bok są nowocześniejsze. Świetnie w takiej grzywce wyglądają także osoby o trójkątnej twarzy, ponieważ dzięki takiej grzywce optycznie zmniejszają czoło, a tym samym ich twarzy wygląda na bardziej symetryczną.

Grzywki na bok są również świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem jednostronnego zakola lub zaburzenia kierunku wzrostu włosów. W pierwszym przypadku należy wybrać ciężką grzywkę na bok, która zasłoni zakole, natomiast w drugim przypadku należy wybrać ciężką grzywkę na bok, jednak opadającą w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy.

W dzisiejszym świecie grzywka zaczesana na bok cieszy się największą popularnością szczególnie wśród młodzieży, ponieważ wygląda modnie, nowocześnie, a jednocześnie świetnie pasuje właściwie do każdego kształtu twarzy (z wyjątkiem twarzy wydłużonych).

Za współpracę dziękuję nordform.pl – nowoczesne fotele fryzjerskie.