Czy warto wierzyć w diety-cud?

DietaCo daje dieta cud? Czy warto dla samej siebie wypróbować kolejne przykazania idealnej sylwetki nagminnie zamieszczane w prasie oraz Internecie? Jak odzyskać dobre samopoczucie przy diametralnym gubieniu kilogramów? Czy istnieje psychologia odchudzania? Pytań mnoży się mnóstwo w nieskończoność, a odpowiedź zależy przede wszystkim od nas samych- czyli od osób, które zdecydowały się na walkę ze zbędnymi kilogramami. Pamiętaj! Nie ma jednakowej diety-cud dla każdego.

Organizmy ludzkie różnią się między sobą diametralnie i nie każdy przyswaja i oddala określone substancje w sposób jednakowy w porównaniu do pozostałych. Nie warto się głodzić i wykonywać upiorne ćwiczenia fizyczne, bo to może być przyczyną nie tylko efektu jo-jo, ale także depresji. Odchudzamy się zatem z głową, stopniowo eliminując określone składniki z diety. Na początek warto zrezygnować ze słodyczy i zastąpić je świeżymi lub suszonymi owocami. Suszone owoce dostępne są na rynku sprzedaży niemal przez cały rok a zawierają o wiele zdrowszy naturalny cukier – fruktozę. Suszone śliwki doskonale wpływają na trawienie oraz oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji.

Odchudzanie z głową

Masz ochotę na lody? Proszę bardzo – podczas rzeczowej i profesjonalnej diety nie musisz sobie ich odmawiać, ale pod jednym warunkiem. Muszą być to lody pochodzenia naturalnego, czyli wytworzone z soku owocowego. Te lody nazywa się popularnie sorbetami i w okresie letnim sprawdzają się znakomicie jako środki zastępcze na śmietankowe lub czekoladowe bomby kaloryczne. Każdą dietę naturalnie wspomaga ruch. Nie bierz jednak za bardzo do siebie wskazówek dotyczących zwiększenia ruchu podczas odchudzania.

Nie chodzi nam bowiem o to, aby katować Cię ćwiczeniami na które tak naprawdę nie masz ochoty. Chodzi o to, żebyś skoncentrowała się na tym rodzaju sportu, który sprawia Ci prawdziwą przyjemność. Po dietetycznym obiedzie złożonym z warzyw gotowanych na parze możesz wybrać się na przejażdżkę rowerem lub aerobik w miejskim klubie sportowym. Czasem długi spacer szybkimi krokami przynosi ciekawe efekty. Dieta i odchudzanie wcale nie musi oznaczać bezwzględnego katowania się i męczenia z własnym ciałem. Tak naprawdę w tej dziedzinie wszystkie drogi będą przed Tobą otwarte, jeżeli w pełni zaakceptujesz swoje mankamenty i bez niezdrowego podejścia będziesz się starała stopniowo je wyeliminować. Wszystko przecież przychodzi nam o wiele łatwiej, gdy jesteśmy optymistycznie nastawieni do świata i promieniujemy dobrą energią.

Jeśli się zdenerwujesz i będziesz odczuwała potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego. Zawsze miej w torebce świeży owoc lub owocową gumę do żucia. To pomoże się rozładować w sytuacjach stresowych. Lubisz czekoladę, ale w trakcie diety chcesz z niej zrezygnować? Pochwalamy ten pomysł, jednak i na ten specyfik istnieje środek zastępczy. Czekolady bez cukru kupić w tej chwili można w wielu sklepach i na stacjach benzynowych. Trzon diety powinna jednak stanowić oczyszczająca woda niegazowana oraz świeże warzywa i owoce. Dobrze sprawdzają się także herbaty ziołowe, jednak z ich stosowaniem trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie i dawkować sobie napary zgodnie z instrukcjami etykiet lub lekarzy.