Błyszcząca jak gwiazda

makijazWraz z końcem roku coraz częściej kołacze się w naszej głowie pytanie – jak uroczyście i z nutką szaleństwa pożegnać stary rok tak, by pozostał w naszej pamięci wyjątkowym? I jak przywitać Nowy, a raczej – Nowy Karnawał, pełen szczególnych wieczorów, obiecujących chwil? Gdzie się bawić? Jedni wolą szaleć w europejskich kurortach w kilkunastu tanecznych salach, inni – rozbudzać w sobie towarzyskiego ducha w uroczych zakątkach w kraju, bądź nawet w domu. Po rozstrzygnięciu problemu miejsca, powstaje kolejne pytanie – co na siebie włożyć? I przede wszystkim – jak się malować, by zaskakiwać wszystkich wielością naszych pomysłów?

Brakuje Wam odpowiedzi na te wszystkie ważne pytania? Aby Wam w tym pomóc, wystarczy podążyć za naszymi radami – profesjonalnie doradzimy, jak wykonać oszałamiający makijaż – którego najistotniejszym przesłaniem jest szaleństwo kolorów!

MAKIJAŻ NAJWAŻNIEJSZY

Makijaż – zdecydowanie powinien grać rolę pierwszoplanowego aktora. To właśnie on sprawia, że każda kobieta stanie się wyjątkowa. Dzięki niemu podkreślamy swoje indywidualne cechy w znacznie bardziej wyrazisty sposób, niż za pomocą ubioru. Jak nic innego pomoże nam wyeksponować nasze najcenniejsze atuty, zachęcając tym samym do cieszenia się kobiecością i filuternością. Czym zatem powinien się charakteryzować makijaż karnawałowy?

DELIKATNOŚĆ DO LAMUSA

Duża część kobiet na co dzień wykonuje bardzo delikatny makijaż, w dużej mierze zaznaczając jedynie usta, bądź też podkreślając jedynie oczy tuszem do rzęs. Noworoczne, zimowe szaleństwa to taki okres w życiu każdej z nas, w którym właśnie makijaż stanowi niezwykle ważny element naszego wyglądu. Niestety, wiele kobiet nie ma jednak wprawy w jego poprawnym wykonaniu, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi użycie kilku kolorowych kosmetyków. Dlatego też, coraz więcej pań zgłasza się do wizażystek, które w okresie noworocznych balów służą nieocenioną pomocą w kreacji pięknego wizerunku.

SPRÓBUJ SAMA

Aby Wam jednak oszczędzić kosztownych oraz pracochłonnych wizyt w salonach kosmetycznych, pragniemy poniżej przedstawić nie tylko kilka podstawowych zasad wykonania szalonego, odświętnego make-upu, lecz również wiele propozycji zestawień kolorów do makijażu karnawałowego.

WYBIERAMY PODKŁAD

Podstawą pięknego makijażu jest dobrze położony podkład. Używaj podkładów dobrze kryjących (najlepiej kamuflażu) i dobrze go napudruj. To utwardzi podkład, który przetrwa, a wraz z nim cały makijaż, całą noc. Wybieraj jaśniejsze odcienie.

JAK MALOWAĆ OKO?

Najpiękniejsze makijaże oczu to te, które mają zaciemnienie w zewnętrznym kąciku oka. Dlatego nakładaj ciemny cień (czarny, fiolet, grafit, granat, itd.) od połowy powieki w kierunku na zewnątrz. Jeżeli makijaż ma być ekstrawagancki, wyciągaj cień daleko
w kierunku skroni, używając do tego średniej wielkości miękkiego pędzla.

Ciemny cień to baza.
Teraz wprowadzaj na ruchomą powiekę ozdobniki, czyli cienie jasne, kolorowe
i błyszczące (srebrny, złoty, żółty, różowy, itd.). Pod łukiem brwiowym nałóż cień bardzo błyszczący, jasny.

Łuk brwiowy modeluj intensywnie w kolorze grafitowo-brązowym lub beżowo-szarym.

Rzęsy maluj na czarno, zagęszczając je i wydłużając. Najlepiej przyklej sztuczne – mega długie.

Kości policzkowe podkreśl intensywnie różem.

Usta mocno obrysuj konturówką (odcienie czerwonego wina) i wypełnij pomadką. Następnie zastosuj utwardzacz pomadki – lip fix.

Rozświetlaj twarz
Tak przygotowany makijaż spryskaj utwardzaczem do makijażu i ozdabiaj wszystkim, co się świeci!

brokatem, kamykami, dżetami, pajetkami, ozdobami z poliestru,
sztucznymi diamentami

Można je kleić klejem do rzęs w okolicach oczu, na policzkach i na linii warg oraz na dekolcie.
Włosy polakieruj i posyp brokatem (patrz www.modnefryzury.com.pl).