Sposób użytkowania biostymulatorów

bioBiostymulatory PIOKAL, zwinięte w ciasny rulonik wkładamy do butów, starając się dosunąć je do samego czubka.
Nie należy obcinać biostymulatorów na szerokość, ale wywinąć je na boki – można je skrócić tylko poprzez obcięcie od strony pięty, dopasowując do długości stopy.
Ponieważ biostymulatory „zapamiętują” kształt, rozwijamy je i układamy w butach tak, aby otulały stopy równomiernie po obu stronach(rys. iii).

Bardzo ważne jest oddziaływanie na receptory kręgosłupa znajdujące się na wewnętrznej części stopy, dlatego też biostymulatory muszą być wywinięte na boki otulając stopę.

Osoby z chorobami kręgosłupa szyjnego powinny ułożyć biostymulatory tak, aby lepiej otulały boczną część dużego palca, ponieważ tam znajduje się receptor kręgów szyjnych.

Ułożenie

Plastyczność biostymulatorów gwarantuje, że dopasują się idealnie do kształtu stóp i butów.
Gdy źle włożony biostymulator wysunie się z buta, należy przykleić go w trzech punktach dwustronnie klejącą taśmą papierową. Wówczas po tygodniu dopasuje się ponownie. Dlatego nie zalecamy przekładania biostymulatorów do innych butów.

Biostymulatory należy nosić w luźnych butach, aby nie hamować krążenia krwi.

Biostymulatory powodują szybsze krążenie krwi, nawet u osób unieruchomionych w łóżku, przyśpieszają wydalanie zmagazynowanych w organizmie toksyn – wraz z moczem, potem i poprzez naczynia limfatyczne i gruczoły potowe.
Aby przyśpieszyć wydalanie trzeba zwiększyć spożycie płynów. Codziennie trzeba zmieniać bieliznę ,a w pierwszym miesiącu użytkowania przynajmniej co 4 godziny zmieniać grube, frotowe spodem skarpetki.
Po upływie miesiąca stosowania biostymulatorów skarpety należy wymieniać co najmniej trzy razy w ciągu dnia.
Odstąpienie od systematycznej wymiany skarpet, a poprzez to zaprzestanie usuwania toksyn osłabia rezultaty działania biostymulatorów.

Najlepiej w pierwszym miesiącu biostymulatory używać przez cały dzień, a minimum 8 godzin dziennie.
Można je też zakładać na noc pomiędzy dwie skarpetki, ale nie wcześniej niż po minimum czterodniowym użytkowaniu ich podczas chodzenia czy siedzenia.
Oddziaływanie biostymulatorów w pozycji leżącej jest słabsze. Skrócenie czasu ich użytkowania spowoduje spowolnienie regulacji organizmu.

Biostymulatory działają najintensywniej przez pierwsze trzy tygodnie.
W zależności od wagi użytkownika oraz ilości godzin użytkowania, ich działanie zanika w czasie około 1-3 miesięcy i wówczas należy je wymienić na nowe.
Zużyte biostymulatory poznajemy po tym, że zanika ich sprężystość, szczególnie pod piętami i palcami.
Biostymulatory nieużywane nie tracą swych własności nawet przez kilkadziesiąt lat.

Raz w tygodniu biostymulatory należy umyć ponieważ zbierają się w ich szczelinach wydalane przez stopy toksyny.
Z powodów higienicznych nie należy ich odstępować innej osobie.

Do w/w zastosowań odpowiednie mogą być taśmy dwustronne piankowe dostępne w Internecie.